بهترین شرکت خودروسازی ایران کدام است؟

سایپا گروه بهمن ایران خودرو کرمان موتور پارس خودرو مدیران خودرو سایر

نظرسنجی بهترین شرکت خودروسازی ایران کدام است؟(از لحاظ قیمت و کیفیت!)

ایران خودرو در سال ۱۳۴۱ با سرمایه ۱۰۰ میلیون ریال راه‌اندازی شد. این شرکت در حال حاضر،بزرگترین شرکت خودروسازی ایران به شمار می‌رود.مهمترین محصولات ایران خودرو شامل خودروهای خانواده‌ی پژو و سمند هستند.

سایپا در سال ۱۳۹۱ با تولید بیش از ۴۷۰ هزار خودرو،دومین شرکت خودروساز ایران لقب گرفت.این شرکت بیش از ۴۰ درصد از سهم بازار خودروی ایران را در اختیار دارد و عمده‌ترین محصول تولیدی آن پراید است.از دیگر خودروهای ساخت سایپا می‌توان به تیبا،مگان اشاره کرد.

پارس خودرو را می‌توان به عنوان اولین شرکت ایرانی سازنده‌ی خودروهای اسپورت دانست.این شرکت در حال حاضر به مونتاژ و فروش چند مدل از خودروهای رنو و برلیانس می‌پردازد.در کنار سایپا و ایران خودرو، پارس خودرو را می‌توان کاندید جدی بهترین شرکت خودروسازی ایران دانست.

کرمان موتور در سال ۱۳۷۳ تاسیس شد یکی از اولین خودروهای ساخت کرمان موتور،دوو سیلو بود که پس از فروش دوو به شرکت جنرال موتورز آمریکا،عملا امکان تولید این خودرو در ایران از بین رفت.اما کرمان موتور در سال ۱۳۸۵ با لیفان چین قراردادهایی امضا کرد و پس از آن،شاهد حضور این خودروی چینی در بازار ایران بودیم.

گروه بهمن یکی از قدیمی‌ترین شرکت های خودروساز ایرانی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۳۱ با تولید وانت‌های سه‌چرخ مزدا آغاز کرد.در حال حاضر،خودروهای سواری این شرکت شامل مزدا۳جدید و دو مدل بسترن هستند در حالی که عمده فعالیت گروه بهمن تولید خودروهای وانت،کامیون،مینی‌بوس و ون است.

مدیران خودرو از زیرمجموعه‌های شرکت کرمان موتور است و فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم آغاز کرد.عمده فعالیت این شرکت،مونتاژ اتومبیل‌های چری است که از پرفروش ترین خودروهای ایران نیز هستند.چند مدل MVM و تیگو از مهمترین محصولات مدیران خودرو به شمار می‌روند.

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه